Oyuncu

* Paul Schneider Yıllardır, akıllı bir Hollywood yapımcısının bu adama bir gözü sağa öteki sola bakan, uyanık geçinen, sinsi Kayserili esnaf rolü oynatmasını bekleyip duruyorum. Umudumu henüz kaybetmedim. (Yalnız siz de bu yazdıklarımın bir insana karşı boş olmadığımı anlatabilecek en son satırlar olduğunu düşünmüyor musunuz? Her konuda yetenekli olmam beklenemez zaten. Hem amacımızdan sapmayalım: Yeter …

More

Video

* A Brief History of John Baldessari Internet’ten vazgeçmeye hazır olduğum günlerde böyle videolarla karşılaşıyor ve Internet’e daha çok bağlanıyorum.

Fotoğrafçı

* Brian Ferry Brian Ferry‘nin fotoğraflarının bana hissettirdiklerini uzun süredir tanımlamaya çalışıyorum. Ferry, sanki “kalın yorganımın altına saklanıp mışıl mışıl uyuduğum” günlerde kafamın içinde her ne oluşuyorsa onu tam da düşündüğüm şekilde fotoğraflıyor gibi. Böyle.

Belgesel – Kitap

* Gerhard Richter – Painting Merakla izleyeceğim günün gelmesini bekliyorum. * And So It Goes – Charles J. Shields Kurt Vonnegut’ın Kasım ayında çıkan biyografisinin adı başka ne olabilirdi ki? Bu blog ismini sahibine iade mi etse acaba?

Blog – Şarkı

* Maddie on Things Çünkü neden? Çünkü sabırla bakmaya devam eden herkes gibi sabırla bakmaya devam ederseniz sebebini anlayacaksınız. “A super serious project about dogs and physics”. Lütfen ciddiye alın. * So Long Marianne – Bill Callahan Çünkü neredeyse beğendiğim tek Cohen cover’ı olduğuna inandığım bir an oldu. Sonra diğerlerini de anımsadım.

Şarkı – Tablo

* Hearts a Mess – Gotye Dinlerken kendimi ergenliğimi geçirdiğim odada “your heart’s a mess, you won’t admit to it” diye bağıra çağıra şarkı söylerken hayal ediyorum. Hearts a Mess bugünlere kadar ulaşmış o dönemin güzellerinden gibi. your heart’s a mess you won’t admit to it it makes no sense but I’m desperate to connect …

More