Güzel şeyler

Güzel şeyler no.6: Gail Albert Halaban’in Paris fotoğrafları

gail-albert-halaban-paris

1970 doğumlu Amerikalı fotoğrafçı Gail Albert Halaban’in Vis-à-Vis Paris isimli Paris binalarını ve o binalarda yaşayan insanları konu alan fotoğraf serisini ilk gördüğüm zaman o ana kadar Paris’te çektiğim bütün fotoğrafları çöpe atmaya karar verdim. Neyse ki sonra biraz sakinleşebildim de anılarım benimle kaldı.

Paris Manzaraları’ndaki Edward Hoppervari havanın ne kadar da hoş olduğunu düşünürken bir de ne göreyim, fotoğrafçının Hopper Redux isimli bir serisi daha var ve o serisi de Paris fotoğrafları kadar heyecan verici.

Bu fotoğraflardaki ışığı, binaları, bitkileri ve Alfred Hitchcock’ın Arka Pencere’sini anımsatan evlerindeki insanları gözetliyormuş hissini çok sevdim. Arka Pencere hissi demişken bilin bakalım Halaban’in başka ne gibi çalışmaları var?

gail albert halaban

paris

gail-albert-halaban-paris-10

halaban-paris

paris gail albert halaban

Daha uzun yazmaya maalesef vaktim yok ama vaktim olduğunda size çok daha güzel şeyler anlatacağıma söz veriyorum. Görüşürüz.

[Tüm fotoğraflar Gail Albert Halaban’in sitesinden alınmış olup telif hakları fotoğrafçıya aittir. Görseller bilgilendirme amaçlı olarak kullanılmıştır.]

Previous Post Next Post

Bir de bu yazilar var

Hiç yorum yok

Yorum yazın