Bir de bu yazilar var

4 Yorum

 • Reply baykal 18/02/2010 at 09:02

  böyle pop-art olmaz olsun.

 • Reply emre 18/02/2010 at 10:15

  Sayın Malik,

  bu fotoğrafa yorum yapmak istiyorum, çünkü ciddi şekilde rahatsız olmuş durumdayım.

  dünyanın yuvarlak olduğu genel kabul gördüğü yıllarda bazı maceraperestler naif bir düşünce ile okyanuslara açıldılar. O naif düşünce şuydu: gün dönümünün pasifiğin ortasından geçen bir noktanın aşılması ile oluştuğu ve o nokta tersine geçilirse önceki güne geçileceği fikri. bu fikir yüzlerce maceraperestin, zamanda yolculuk yapabilecekleri sanısı ile (belki de o noktanın civarında bir yere yerleşip her gün bir önceki güne dönerek sonsuza kadar yaşayabileceklerini de düşünmüş olabilirler) okyanuslara açılmasına sebep olmuştu. hayranlık uyandırıcı değil mi?

  işte hayranlık uyandırıcı naif ve son derece yaratıcı bir fikir de son yıllarda ortaya çıkmış: hareketi yakalamak, bir fotoğraf makinası ile yaşamdaki hareketi yakalamak, bunun için son derece zekice ve teknolojik kolaylıklara kaçmadan şunu yapmışlar: 4 adet objektifi olan ve bunları çok küçük zaman aralıklarında açıp kapayarak hareketin fotoğrafını çeken bir fotoğraf makinesi…

  ve tam bu noktada sayın Bahar Malik sen, bu keşfin ruhuna ihanet ederek tamamen hareketsiz bir fotoğraf çek. Yahu bari rüzgar esmesini bekleseydin, rüzgarın fotoğrafını çekmiş olurdun. Hiç olmazsa.

  Hm. şunu söyleyebilirsin sanırım (ben olsaydım öyle derdim), “bu makina o kadar muhteşem dizayn edilmiş ki aynı zamanda hareketsizliğin fotoğrafını da çekiyor, ben de onu çektim”.

  haklısın.

 • Reply Bahar Malik 19/02/2010 at 02:24

  Sevgili Baykal, evet olmaz olsun.

  Sevgili Emre, yazdıkların hakkında çok düşündüm. Dikkat edersen sol tarafta yeşil yanan bir trafik ışığı var, bu fotoğraf bazı çevrelerce o yeşilin kırmızıya dönmeyi bekleyişinin mini bir öyküsü olarak yorumlandı.

  Fakat, sen yabancı değilsin. Durumu sana açıklayacağım. Aramızda kalsın ama: Haklısın, haklıyım.

 • Reply Hakan Malik 25/02/2010 at 11:05

  caddeye dogru giden arabanin da hakkini vermek lazim…o degil de nerede o eski karli kislar?

  Saygilarimi arz ederim…

 • Yorum yazın