Sinema

Beginners

Geçen sene bu zamanlarda incelikli bir üslupla çekilmiş Beginners isimli filmi izlemiştim. Beginners’taki renkler, kullanılan mekanlar, eşyalar ve ışık beni büyülemişti ve buraya sevdiğim görüntüleri eklemeye karar vermiştim. Ama takip ettiğim iki blog’un benzer şekilde davrandığını görünce geç kaldığıma yanıp kararımdan dönmüştüm.

Sonrasında birçok kere kendimi Beginners‘taki güneş ışığını, bu ışığın vurduğu camları/mobilyaları/odaları düşünürken buldum. Tıpkı sevdiğiniz bir melodinin en olmadık anlarda kulaklarınızı ziyaret etmesi gibi bu ilham verici görüntüler gözlerimi kapattığım bazı zamanlarda oradaydılar. İşte o yüzden bugün en sevdiğim Beginners anlarını buraya eklemeye karar verdim.

beginners

beginners cup

beginners room

sun

couple

beautiful

Artık ihtiyacım olduğunda blog’u açıp bu görüntülere bakabileceğim. Siz de ihtiyaç halinde gelmekten çekinmeyin. Sevgiler.

sketches

flowers

[Filmin ekran görüntülerinin telif hakları yayıncı kuruluşa aittir. Görseller bilgilendirme amaçlı olarak kullanılmıştır.]

Previous Post Next Post

Bir de bu yazilar var

4 Yorum

 • Reply kukuletali 05/02/2013 at 19:28

  bu resimleri görünce filmi izlerken güneş ışığına ya da ışığın vurduğu nesnelere hiç dikkat etmediğimi fark ettim. bu güzel filmi bir daha izlemek istedim. ayrıca daha önce de bright star-edward hopper benzetmesini yaparak bana tekrar bright star izletmiştiniz :)

  • Reply Bahar Malik 06/02/2013 at 02:04

   :) Ben de ekran görüntülerini alırken bir kere daha izlemiş kadar oldum. California ışığı denen şeyi sevmeme sebep oldu bu film. (En çok pencere önündeki çiçekleri seviyorum).

 • Reply Arthur 06/02/2013 at 15:46

  – Tell her the darkness is about to drown us unless something drastic happens right now.

  Hatırlamayı sevdiğim bir film teşekkkürler. Ayrıca quote araştırırken şans eseri bulduğum screenplay (!!?);
  http://www.focusawards2011.com/workspace/beginners-screenplay.pdf

 • Reply Bahar Malik 06/02/2013 at 16:30

  Paylaştıklarınız için ben teşekkür ederim.

  “A single daisy stands in a vase in an empty kitchen.” (Biraz daha okuyayım, bakalım neler çıkacak).

 • Yorum yazın