Günlerin getirdikleri, Kısa kısa

Cumartesi gecesi

cumartesi gecesi atesi

Kış bana çok zarar verdi. Kar yağdığında daha “bon hiver” diyemeden düşüp kolumu incittim. Geçen hafta ise soğuk algınlığı tüm bedenimi esir aldı. Fakat olaylara iyi yanından yaklaşalım. Bu cumartesimi günlerdir bakmadığım sitelerde dolaşarak geçirdim ve ne mutlu ki okuduklarımı sizinle de paylaşacağım.

* Harika, harika, harika! Guggenheim Müzesi’nin kataloglarını paylaşıma açmasının ardından Metropolitan Museum of Art da benzer bir uygulamaya geçmiş. İçlerinde öyle güzel kitaplar var ki heyecanım çok büyük. Kitapları online olarak okuyabileceğiniz gibi pdf’ini de indirebiliyorsunuz. Hadi hemen okumaya başlayalım.

* Genellikle bir filmi izlemeden arkasından konuşmam ama Greetings from Tim Buckley‘nin fragmanı sizce de çok itici olmamış mı?

* Sosyal paylaşım ortamlarında fazla vakit geçirmediğim için bıkılan bazı espriler bana komik gelebiliyor. Sanırım bu sebepten hem hipster playlist skecini hem de Instagram klibini sevdim.

* Gülmek demişken Ron Swanson‘ın adı artık menülerde de geçiyormuş.

* The Royal Tenenbaums’taki kitaplar ve dergiler.

* “J-Law”ın Altın Küre ödül konuşmasındaki göndermesini anlamayanları buraya alalım.

* Bill Murray’nin gerçek bir gecekuşu olduğunu biliyor muydunuz? Justin Cozens biliyormuş.

* Live From New York: An Uncensored History of Saturday Night Live, as Told By Its Stars, Writers and Guests: Bu kitabı hediye ettiğimde sevinecek çok tatlı birini tanıyorum.

* Ve Murray’nin anlattığı şu hatıra, çok dokunuyor.

Ufak bir duyuruyla sizlere veda edeceğim. Son zamanlarda beni heyecanlandıran yeni şarkılar dinleyemememe çok üzülüyorum. O kadar çok üzülüyorum ki seveceğim yeni parçaları benimle paylaşanların adreslerine ev yapımı harika cookie’ler gönderebilirim (Ben de hiç fark etmemiştim meğer harika cookie yapabiliyormuşum). Ben olsam bu fırsatı kaçırmazdım, şarkıları bekliyorum. Sevgiler.

Previous Post Next Post

Bir de bu yazilar var

Hiç yorum yok

Yorum yazın