Fotoğraf çektim, Küçük benzetmeler, Seyahat

Yaz

Bu yaz yaşlanmış cdlerime nur yağdığından asfaltta Nick Cave, ormanda Van Morrison dinlediğim bir tatil yaptım. Eski tanıdıklara rastlar mıyım kuşkusuyla gittiğim bildik küçük kasabadan kimseye merhaba bile demek zorunda kalmadan döndüm ve bu çok hoşuma gitti çünkü bazen hiç kimseye, hatta birazcık hoşlandığın biri bile olsa, rastlamak istemediğiniz günler olur. Kimseye rastlamasam da uygar olmak zorunda olmasam denilen günler. [1]

Haftabaşında tatilde çektiklerimi de içinde bulunduran bir grup fotoğrafı yaptırdım. Bir kısmını sizinle paylaşmak istiyorum. (Üzerine tıklayarak fotoğrafları büyütebilirsiniz)

plajAşağıdaki sürüdeki keçiler ilk anda bana Orhan Peker‘in mandalar, atlar, ineklerden oluşan hayvanlar serisini anımsattı ama anın ve ortamın güzelliği bu fikirleri kafamdan hızlıca uzaklaştırdı.

keci-milleti

Gene de en güzeli plajda olmaktı.

plajda

Başka küçük benzetmeler de yaptım. Hoppervari olanlardan…

hopperDikkat! Cohen çıkabilir!

cohen-cikabilir

Sonra biraz daha güldüm: Dikkat! Cohen 30’la çıkabilir!

cohen-otuzla-cikabilir

Ve böylece tatili bitirdim. Birkaç fotoğrafım daha var. Belki sonra onları da burada sizlerle paylaşırım.

[1] Richard Russo – The Straight One.

Previous Post Next Post

Bir de bu yazilar var

4 Yorum

 • Reply Doruk Fişek 16/10/2009 at 17:33

  Artık her o trafik tabelasını gördüğümüzde seni anacağız :)

 • Reply baran 17/10/2009 at 08:38

  ‘asfaltta nick cave, ormanda van morrison’ kısmını okuyunca ve hemen ardından plaj görüntüleri görünce çok uğraştım ama bir van morrison dizesinin aklıma gelmesine engel olamadım. şöyle: ‘as we’re listening to chet baker on the beach in the sand.’
  asfaltta nick cave, ormanda van morrison, plajdaysa chet baker, diye devam edebilirmiş ama ısrarcı olmayacağım çünkü dize hangi şarkıdanmış diye bakınca gördüm ki şarkının adı ‘when the leaves come falling down’mış, yani mevsimsel bir gecikme var.

 • Reply Bahar Malik 19/10/2009 at 00:39

  Baran, plajda bir şey dinlemememin asıl sebebi gördüğüm en sessiz yerlerden biri olmasıydı. Ülkemizde zor görülen bu güzelliğin tadını çıkartmaya çalıştım. Öte yandan, aklına gelen şarkı tam da şu dönem Caddebostan Plajı’nda dinlemelik. Bunu bir değerlendireyim.

  Doruk Fişek, insanların beni olmadık yerlerde anmaları için başka hain planlarım da var. Zamanla ortaya çıkacak, bekleyin.

 • Reply Cingil 19/10/2009 at 05:35

  Dikkat Cohen 30 ‘la çıkar mı? Çıksa çıksa Fırat çıkar, o da “vuşııt nası da çıkmışım 30 ‘la sincap kovalarken” der.

 • Yorum yazın