Günlerin getirdikleri

Güzelonlu 6 yaşında çekilişi

wrapped

[Çekiliş sona ermiştir. İlginiz için çok teşekkürler.]

Güzelonlu’ya ilk yazıyı ekleyeli tam altı sene olmuş. Oysa daha dünmüş gibi geliyor. Bu yıl bir değişiklik yapayım ve blog’un yeni yaşını sizlerle kutlayayım istedim. Malum, kutlamaların olmazsa olmazı hediyelerdir. Ben de “madem Güzelonlu artık altı yaşında, neden okuyucularına ufak bir hediye vermiyorum?” diye düşündüm.

İşte bu yüzden, bu yazıya yorum yapacak kişiler arasında yapacağım çekilişte, kazanana aşağıda paylaşacağım kitap gruplarından istediği bir tanesini hediye edeceğim.

* Lemis Yayın‘dan Iannis Xenakis ile Söyleşiler (Balint Andras Varga), Kent Metaforları : Morphologie (Oswald Mathias Ungers) ve Gordon Matta-Clark

ya da

* Jaguar Yayınları‘ndan Hızlandıkça Azalıyorum (Kjersti Skomsvold), Wittgenstein’in Metresi (David Markson) ve Mezarımdan Yazıyorum (Machado de Assis)

ya da

* Sel Yayınları Geceyarısı Kitapları’ndan İnsanın Esas Gerçekliği: Tembellik (Kazimir Maleviç), Yazmak Üzerine Notlar (Jules Renard) ve Boş Zamanlarım (Italo Svevo) [Sel Yayınları’nın kitaplarını Gergedan Kitabevi‘nden Eylem seçti.]

bir dolu kitap

Kurallarımızı bir daha hatırlatayım: Çekilişe katılmak için bu yazıya bir yorum bırakmanız gerekiyor. Aynı IP’den yapılan yorumları tek yorum olarak kabul edeceğim. Sizinle iletişim kurmakta zorlanmayacağım bir e-posta adresi bırakmanız da önemli. (Yorumunuzun yayımlanması için onaylanması gerekecek. O yüzden görünmemesi durumunda paniğe kapılmayın)

Çekiliş, Güzelonlu’nun doğum günü olan 27 Ocak 2015, öğlen 12’ye kadar devam edecek. Yorumlarınızda burada yayımlanmış en sevdiğiniz yazının hangisi olduğunu da paylaşırsanız çok sevinirim. (Yazmasanız da olur) Bol şans!

[Bu arada Güzelonlu’yu artık Facebook‘tan da takip edebilirsiniz. Oley.]

[Çekiliş fikrindeki ilham kaynağı Koltukname‘ye de teşekkürler.]

Previous Post Next Post

Bir de bu yazilar var