Günlerin getirdikleri, Kısa kısa

Tabaklar

Birkaç sene evvel Lahey’deki Gemeentemuseum‘u ziyaret etmiş ve müzede açılan geçici Picasso sergisinde gördüğüm tabakları çok sevmiştim. O gün başlayan tabak sevgim zaman geçtikçe büyüdü ve farklı amaçlar için üretilmiş farklı görünümdeki pek çok tabak ilgi alanıma yavaş yavaş girdi.

Geçen yıllar bana koleksiyonu yapılan diğer objeler gibi tabak sevgisinin de pahalı bir hobiye dönüşebileceğini öğretti. Bu yüzden beğendiklerime temkinli yaklaşıyorum (Örneğin bazı Royal Albert’lara). Uzun süredir gözüme kestirdiğim Suet Yi’leri ise dayanamayıp satın aldım. Suet Yi ile tanışmam şu tabağı ile olmuştu. Yi’nin çalışmalarını incelerken kırmızı şapkalı çocuk ucundan Holden Caulfield‘ı anımsattığından hoşuma gitti. Diğerlerini ise kırmızı şapkalıya arkadaş olmaları için seçtim.

Onları şimdilik kitaplığa yerleştirdim. Uygun bir duvar bulduğumda asmayı planlıyorum. Sizin ilgi duyduğunuz ve gereksiz olduğunu bile bile sahip olmak istediğiniz objeler var mı? (Tabak sevgim bir mahçup zevk midir emin olamadım, sizce öyle mi?)

Previous Post Next Post

Bir de bu yazilar var

Hiç yorum yok

Yorum yazın