Sinema

İki yeni film

Birkaç haftadır bu sene hangi filmleri izlemek istediğimin listesini çıkartıyorum. Tahmin edebileceğiniz üzere liste çoktan karman çorman bir hal aldı. Gelecekte merak ettiğime pişman olacağım ya da çok seveceğim ve belki de arkasından ağır konuşacağım otuzdan fazla filmin ismini bir köşeye not ettim. Harry Dean Stanton: Partly Fiction ve Jiro Dreams of Sushi‘nin fragmanları ise çok hoşuma gitti.

Her filmde kendine yer bulabilen aktör Harry Dean Stanton hakkındaki belgesel Partly Fiction’dan bazı sahneler:

harry dean stanton

harry3

harry dean stanton partly fiction

harry dean stanton

you are here

Jiro Dreams of Sushi‘yi ise çok daha önceden gözüme kestirmiştim. Ama benim suşiyi çok sevmem, öte yandan yaşadığım şehrin beni bu konuda istediğim ölçüde hoşnut edememesi bu filmi izleme konusundaki tedirginliğimi arttırdı. Bir de fragman bende Jiro’nun oğlunun babası yüzünden kederli bir yapıya sahip olduğu önyargısını oluşturdu. Açıkçası suşi anlatılan bir belgeselde bu kederle baş edebileceğimden (etmek istediğimden) emin değilim. Çünkü şöyle suşiler var:

jiro1

jiro4

jiro dreams of sushi

Öte yandan şöyle bir Jiro var:

jiro5

Lütfen Jiro oğlunu çok seviyor ve mutluluğunu istiyor ol.

Listem açık olduğu için sizlerin önerilerinizi de duymak isterim. Bu sene izlemek istediğiniz filmler var mı? Örneğin ben yukarıdaki belgeseller dışında What Maisie Knew ve Much Ado About Nothing uyarlamaları, Renoir‘da ne anlatıldığı ve her şeye rağmen malum çiftimizin bu sefer neler konuşacağı dahil bir dolu şeyi daha merak ediyorum.

[Filmlerin ekran görüntülerin telif hakları yayıncı kuruluşa aittir. Görseller bilgilendirme amaçlı olarak kullanılmıştır.]

Previous Post Next Post

Bir de bu yazilar var

Hiç yorum yok

Yorum yazın